Reklam Ver

TANIMLAR

PT : Prime Time (saat 19:00 – 23:59 arası)
LPT : Late Prime Time
APT : Access Prime Time
DT : Day Time

1. Spot Reklam:

TV’de program başlamadan önce veya sürerken açılan reklam kuşaklarında, jenerikten sonra giren reklam spotlarına verilen addır.

2. Reklam Jenerik:

Açılan tüm reklam kuşaklarının önünde kanal jingle’ı ile birlikte 3 sn ekran paylaşımlı,
5 sn full sponsor görselli, reklam kuşakları çıkışında 5 sn full sponsor görselli, 3 sn ekran paylaşımlı şekilde yapılan sponsorluk uygulamasıdır.

3. Advertorial – Tanıtıcı Reklam:

Bir Bir ürün, hizmet veya kuruluşun tanıtıldığı söz, görüntü ve müzik içeren tek bir reklamın canlı veya bant yayınlarda, programın bütünlüğü/gerçekleştiği mekan içinde, anlaşmaya göre 60-90 saniye süreler dahilinde ekran üzerinde “advertorial reklam” ibaresiyle yayınlaması olarak ifade edilir. Anlaşılan süre dahilinde firma yetkilisinin veya görevlendireceği bir kişinin ürün/hizmetini detaylı olarak tanıtması ve hakkında bilgi aktarması için belli bir senaryoya bağlı kalarak, ilgili program ortamında/akışınında sunumun yapması şeklinde gerçekleşir.

4. Yayın Akışı:

Yayın Akışı hakkında bilgi veren; reklam jeneriğinden hemen önce veya hemen sonra yayınlanan tanıtım alanının önüne 20sn ‘ye kadar  reklam filmi bağlanması ile yapılan proje alanıdır. 6sn süreli yayın akışı alanı reklam filmine göre dizayn edilebilmektedir.

Her program bitiminde bir sonraki programın tanıtımının yapıldığı alanlara 20sn’ye kadar reklam filmi bağlanması ile yapılan proje alanıdır.

5. Bant / Sanal Reklam

Yayın sinyalini değiştiren elektronik görüntü sistemlerinin kullanılması yoluyla televizyondaki görüntüye, gerçek mekanla bağlantılı olmayan, reklam yerleştirilmesi olarak tanımlanır.

5.1. Sanal 3D Entegrasyon:

Ürünün mekana sanal olarak entegre edilmesi.
Süresi 5-8 sn.

5.2. Sanal Logo Entegrasyon:

Firma logosunun mekana sanal olarak yerleştirilmesi
Süresi 5-8 sn.

53. Sanal Logo 360:

Ekranın sağ alt veya üst köşesinde kendi etrafında dönen firma logosu
Süresi 5 sn.

5.4 Sanal Halı Serme:

Futbol karşılaşması başlangıcında, devre arası ve sonunda saha görüntüsü yerine logo serme.
Süresi 10 sn.

Sanal reklamlar yayınlandığı programın toplam süresinin ancak %5’inde kullanılabilirken; maç süresi boyunca 2.5 dakika da bir kullanılabilir. (Örneğin 60 dk. bir dizinin içinde en fazla 3 dk)
Logolar 5 dk’da bir yer alabilirler.